Arkhe Mimarlık - Fuarlara Neden Katılmalıyız

Fuarlara Neden Katılmalıyız fuar stand tasarımları

Fuarlara Neden Katılmalıyız

Ülkemizde, sanayinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin global anlamda artması ile ticari/fuarlar önem kazanmaya ve sayıları artmaya başladı.
 
Ticaretle ilgili ürün yada hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı, pazar bulunabilmesi ve satın alınabilmesi teknik işbirliği, geleceğe yönelik ticari ilişki kurulması ve geliştirilmesi için, belirli bir takvime bağlı olarak, düzenli aralıklarla, genellikle de aynı yerlerde gerçekleştirilen bir tanıtım etkinliğidir. Bu tür etkinliklerde alıcı ve satıcılar, çeşitli iş anlaşmaları gerçekleştirmek üzere bir araya gelir. Fuarlar zaman açısından sınırlandırılmış etkinliklerdir.

Çok yoğun yaşanan rekabet ortamında kurumlar, çok dinamik, esnek, yaratıcı uyumlu ve dünyayı takip ediyor olmak zorundalar. Bugünün iş ortamında, hantal, yavaş, atalet içindeki kurumların yaşama şansı pek bulunmuyor. Hani basında zaman zaman şikayetçi olan hep aynı yüzler var ya; onlar sanırım kendi durumlarını gözden geçirmek zorundalar. Bu kadar yoğun yaşanan rekabet içinde başarılı olabilmek diğer faktörler yanında, bazı pazarlama aletlerini de iyi kullanabilmekten geçiyor. İşte bu pazarlama aletlerinin bir tanesi, bence en önemli doğru hazırlanmış ticari fuarlardır.

Sosyal Medyada Paylaş

0 Yorum

Bir Yorum Yazın

Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız