TÜM FUARLARI İNCELE

İSTANBUL JEWELRY SHOW 2019

İSTANBUL JEWELRY SHOW 2019

İstanbul kuyumculuk fuarı Jewelry show 2019 CNR fuar merkezinde siz ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Devamını Oku
6. Uluslararası  Aluminyum Teknolojileri, Makina Ürünleri İhtisas Fuarı Aluexpo 2019

6. Uluslararası Aluminyum Teknolojileri, Makina Ürünleri İhtisas Fuarı Aluexpo 2019

Alüminyum sektörünün beklediği aluexpo 2019 fuarı 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açıyor

 

Devamını Oku
Ayakkabı sektörünün beklediği Aymod 2019 fuarı açılıyor

Ayakkabı sektörünün beklediği Aymod 2019 fuarı açılıyor

2 - 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek olan AYMod fuarı ziyretçilerine kapılarını açıyor.

Devamını Oku

Uluslararası ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerjisi sistemleri fuarı 7 - 10 şubat tarihlerinde ziyaretçileri ile buluşuyor

10 - 18 Şubat 2018 tarihinde açılacak olan boat show fuarı ziyaretçilerini bekliyor.

Havuz Ekipmanları Fuarı (Pool Expo) Yüzme Havuzları, Saunalar ve ekipmanları sergilenecek olan fuar 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor

Fuarlar mal ve hizmet üreticileri ile  tüketicileri bir araya getiren organizasyonlardır. Bu nedenle ürün tanıtımı ve pazarlamasında önemli bir yere sahiptir. Günümüzde pazarda meydana gelen yeni gelişmeler rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı ortamları doğurmuştur. Bugün sadece kaliteli mal üretip pazara sunmak, başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Aynı malın değişik kalite, fiyat ve tasarımları karşılaştırmakta, ihtiyaç duyduğu ürün veya hizmeti  farklı seçenekler arasından tercih edebilmektedir. Fuar organizasyonları  sadece organizatörler veya katılımcı firmalar için önem arz etmeyip aynı zamanda organizasyonun yapıldığı şehir, bölge hatta devletler için olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Gelişimini son yıllarda daha hızlı sürdüren fuar organizasyonları, bu alanda kendi ihtiyaçlarını doğurmasıyla beraber bu ihtiyaçlarını karşılayacak yeni sektörlerde oluşmuştur. Bu sektörlerin başında stand tasarımı ve uygulaması yapmak olmuştur. Fuarlar katılımcılara sektörlerindeki son gelişmeleri  görme, teknoloji transferleri, ticari bağlantılar edinme, ürün veya hizmetini etkin bir şekilde sunma  veya tanıtma imkanı vermektedir. Bu anlamda katılımcı firmalara çözüm ortağı olduğu fuar standı yapan firmalar ürüne veya hizmete uygun yenilikçi ve yaratıcı tarzda stand tasarımlarıyla firmaların kendilerini sunmakta ve tanıtmalarında büyük etki bırakacaktır.

Ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlamasında, reklam, kişisel satış ve başka satışı arttırıcı faaliyetler yanında fuarlarda büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda fuar organizasyonlarında katılımcı firmaların ürünlerini veya hizmetlerini sunacağı fuar stantlarının önemi daha da artıyor. Fuarlara katılan firmalar öncelikle kendi potansiyel ziyaretçileri çekebilmek için reklam çalışmaları, dergi, tv, gazete ve açık hava afişleriyle katıldığı fuar organizasyonuyla ilgili reklamlar yayınlatmaktadır. Ayrıca fuar organizatörün yürüttüğü halkla ilişkiler, medyada haber olarak yer almak ve buna yakın aktiviteler sayesinde halkla ilişkiler çalışmalarına destek verilmekte. Fuar stand tasarımı, yapılan iç dizayn gibi unsurlar firmanın görsel kimliğini pekiştirmesinde faydalı olmasıyla beraber, fuarda yapılan müşteri görüşmeleri ve satış sürecini destekleyecektir.