Arkhe Mimarlık BLOG


27.12.2017

Fuar stand tasarımı ve kurulumu resim anlatım

Tasarımı tamamlanan ve onaylanan fuar standın müşteri temsilcisi tarafından müşterinin isteği doğrultusunda imalat ekibine (ahşap ustası, Elektrik ustası, demir ustası ve reklam bölümüne) müşterinin stand içerisinde olmasını istediği malzemeler ilk öncelikle anlatılır bu malzemeler halı, parke, podyum, deri  koltuk, ahşap masa, dekoratif çiçekler, broşürlük, bistro masa, sandalye buzdolabı ve evye gibi malzemelerdir. Fuar Standı içerisindeki istenilenler detaylar müşteri temsilcisinin çıkarmış olduğu imalat formu ile birlikte mimarın verdiği autocad çıktıları ile imalat ekibine teslim edilir.

İmalat ekibi fuar standı üzerindeki malzemelerin ölçülerini çıkararak imalata başlar. Standın temeli olan kolonlar önceden hazırlanarak kuruluma hazır hale getirilir. Standın duvar ekleri kesilir hazırla

Read More

20.12.2017

İmob Fuarı 23-28 Ocak 2018 de kapılarını açıyor

23 - 28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan imob 2018 fuarı kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Fuar stand tasarımı ve fuar stand hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiyi https://www.arkhemimarlik.com adresimizden inceleyebilirsiniz.

Read More

20.12.2017

Anne Bebek Çocuk Fuarı Açılıyor

Anne Bebek Çocuk Fuarı 10 - 13 Ocak 2018 tarihinde CNR Fuar Merkezinde Kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Daha detaylı bilgiyi https://www.arkhemimarlik.com adresimizden inceleyebilirsiniz.

Read More

06.12.2017

Fuarlara Neden Katılmalıyız

Ülkemizde, sanayinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin global anlamda artması ile ticari/fuarlar önem kazanmaya ve sayıları artmaya başladı.
 
Ticaretle ilgili ürün yada hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı, pazar bulunabilmesi ve satın alınabilmesi teknik işbirliği, geleceğe yönelik ticari ilişki kurulması ve geliştirilmesi için, belirli bir takvime bağlı olarak, düzenli aralıklarla, genellikle de aynı yerlerde gerçekleştirilen bir tanıtım etkinliğidir. Bu tür etkinliklerde alıcı ve satıcılar, çeşitli iş anlaşmaları gerçekleştirmek üzere bir araya gelir. Fuarlar zaman açısından sınırlandırılmış etkinliklerdir.

Çok yoğun yaşanan rekabet ortamında kurumlar, çok dinamik, esnek, yaratıcı uyumlu ve dünyayı takip ediyor olmak zorundalar. Bugünün iş ortamında, hantal, yavaş, atalet içindeki kurumların yaşama şansı pek bulunmuyor. Hani basında zaman zaman şikayetçi olan hep aynı yüzler var ya; onlar sanırım kendi durumlarını gözden geçirmek zorundalar. Bu kadar yoğun yaşanan rekabet içinde başarılı olabilmek diğer faktörler yanında, bazı pazarlama aletlerini de iyi kullanabilmekte

Read More

06.12.2017

Fuar Stand Maliyeti

Fuar katılım hazırlıkları kapsamlı bir bütçe yapılmadan tamamlanmış sayılmaz. Bir ihtisas fuarına ilk kez katılım söz konusu ise, tüm fuar masraflarının tahmininde güçlüklerle karşılaşılması doğaldır. Bu nedenle bir ihtisas fuarına katılımda firmanın karşılaşacağı ana gider grupları önceden belirlenmelidir.

 Ana giderler şu şekilde sıralanabilir:

  • Fuar düzenleyicisine ödenen katılım bedeli / stand kirası

  • Sergilenecek malzeme için yapılacak giderler (Nakliye, kurma-sökme giderleri vb.)

  • Stand yapım giderleri

  • Reklam, halkla ilişkiler ve satış kampanya giderleri

  • Personel giderleri

Read More