Arkhe Mimarlık BLOG


29.12.2017

Fuar stand sözlüğü

A

Acenta
Temsil edilen tarafça aynı işlemleri yapmakla yetkilendirilmiş kişi veya kurum.

 
Ada
Dört koridora cephesi olan stand.

 
Alın yazısı
Standın açık olan tüm cephelerinde üstte bulunan yatay konumdaki panele yazılan firma adı ve stand numarası.

 
Alınlık
Katılımcının isminin yazılı olduğu yatay şerit pano.


B
Banner
Kumaş veya kağıttan yapılan, dekorasyon veya işaret için kullanılan asılarak sallandırılan panel.

Read More

29.12.2017

Fuarların faydaları, fuar stand, katılım maliyeti

Fuarların Faydaları

Uluslararası ticaretin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi de vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır. Fuarlar, büyük bir titizlikle yürütülen çalışmaların ve büyük emeklerin sonucu elde edilen ilk ürünlerin ve son teknolojilerin sergilendiği yerlerdir. Bu özelliklerinden dolayı fuarlar, ekonomik ve sosyal hayatın bir aynası olduğu gibi aynı zamanda dış ekonomik ilişkilerin de bir göstergesidirler. 

Geçmişte ürün veya hizmet grupları adına düzenlenen fuarlar günümüzde ihtisas fuarları adını almıştır ve ihtisas fuarlarının önemi gün geçtikçe artmak

Read More

27.12.2017

Fuar stand tasarımı ve kurulumu resim anlatım

Tasarımı tamamlanan ve onaylanan fuar standın müşteri temsilcisi tarafından müşterinin isteği doğrultusunda imalat ekibine (ahşap ustası, Elektrik ustası, demir ustası ve reklam bölümüne) müşterinin stand içerisinde olmasını istediği malzemeler ilk öncelikle anlatılır bu malzemeler halı, parke, podyum, deri  koltuk, ahşap masa, dekoratif çiçekler, broşürlük, bistro masa, sandalye buzdolabı ve evye gibi malzemelerdir. Fuar Standı içerisindeki istenilenler detaylar müşteri temsilcisinin çıkarmış olduğu imalat formu ile birlikte mimarın verdiği autocad çıktıları ile imalat ekibine teslim edilir.

İmalat ekibi fuar standı üzerindeki malzemelerin ölçülerini çıkararak imalata başlar. Standın temeli olan kolonlar önceden hazırlanarak kuruluma hazır hale getirilir. Standın duvar ekleri kesilir hazırla

Read More

20.12.2017

İmob Fuarı 23-28 Ocak 2018 de kapılarını açıyor

23 - 28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan imob 2018 fuarı kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Fuar stand tasarımı ve fuar stand hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiyi https://www.arkhemimarlik.com adresimizden inceleyebilirsiniz.

Read More

20.12.2017

Anne Bebek Çocuk Fuarı Açılıyor

Anne Bebek Çocuk Fuarı 10 - 13 Ocak 2018 tarihinde CNR Fuar Merkezinde Kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Daha detaylı bilgiyi https://www.arkhemimarlik.com adresimizden inceleyebilirsiniz.

Read More