Arkhe Mimarlık BLOG


11.01.2018

imob fuarı 23 - 28 Ocak 2018 tarihinde açılıyor

Cnr Fuar merkezinde düzenlenecek olan imob fuarı 23 - 28 Ocak 2018 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Read More

03.01.2018

Arkhe Nedir

Arkhe Enerjidir
Bizim için zamanla meydan okumak, zamanı kendi lehimize çevirmektir. Bu nedenle enerjimiz hiç bitmiyor. Elbette ki yetenekli ve genç kadromuzun bundaki payı çok büyük. Bu sınırsız enerjimizin işimize kattığı pozitif elektriği tahmin edebilirsiniz.

Özel Standlar (Ahşap Standlar) için özel tasarımlar...
Maxima standlardan farklı olarak kurumsal imajı fazlasıyla ön plana çıkaran bir yaklaşım örneği...
Standınızla fark yaratmak ve fark edilmek istiyorsanız, sizin için ideal... Prestijli, kurumsal ve estetik...

Arkhe dinamizmdir.
har

Read More

03.01.2018

Fuarların rolü ve önemi

Fuarlar mal ve hizmet üreticileri ile  tüketicileri bir araya getiren organizasyonlardır. Bu nedenle ürün tanıtımı ve pazarlamasında önemli bir yere sahiptir. Günümüzde pazarda meydana gelen yeni gelişmeler rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı ortamları doğurmuştur. Bugün sadece kaliteli mal üretip pazara sunmak, başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Aynı malın değişik kalite, fiyat ve tasarımları karşılaştırmakta, ihtiyaç duyduğu ürün veya hizmeti  farklı seçenekler arasından tercih edebilmektedir. Fuar organizasyonları  sadece organizatörler veya katılımcı firmalar için önem arz etmeyip aynı zamanda organizasyonun yapıldığı şehir, bölge hatta devletler için olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Gelişimini son yıllarda daha hızlı sürdüren fuar organizasyonları, bu alanda kendi ihtiyaçlarını doğurmasıyla beraber bu ihtiyaçlarını karşılayacak yeni sektörlerde oluşmuştur. Bu sektörlerin başında Read More


29.12.2017

Fuar stand sözlüğü

A

Acenta
Temsil edilen tarafça aynı işlemleri yapmakla yetkilendirilmiş kişi veya kurum.

 
Ada
Dört koridora cephesi olan stand.

 
Alın yazısı
Standın açık olan tüm cephelerinde üstte bulunan yatay konumdaki panele yazılan firma adı ve stand numarası.

 
Alınlık
Katılımcının isminin yazılı olduğu yatay şerit pano.


B
Banner
Kumaş veya kağıttan yapılan, dekorasyon veya işaret için kullanılan asılarak sallandırılan panel.

Read More

29.12.2017

Fuarların faydaları, fuar stand, katılım maliyeti

Fuarların Faydaları

Uluslararası ticaretin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi de vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır. Fuarlar, büyük bir titizlikle yürütülen çalışmaların ve büyük emeklerin sonucu elde edilen ilk ürünlerin ve son teknolojilerin sergilendiği yerlerdir. Bu özelliklerinden dolayı fuarlar, ekonomik ve sosyal hayatın bir aynası olduğu gibi aynı zamanda dış ekonomik ilişkilerin de bir göstergesidirler. 

Geçmişte ürün veya hizmet grupları adına düzenlenen fuarlar günümüzde ihtisas fuarları adını almıştır ve ihtisas fuarlarının önemi gün geçtikçe artmak

Read More